|
Kwaliteitsverbetering WMO-vervoer |
|
woensdag 01 juni 2011 |
|
Zwolle - De kwaliteit van het Wmo-vervoer, dat wordt verzorgd door de BIOS-groep, is weer op het oude niveau teruggebracht. In het vierde kwartaal van 2010 kwamen er veel klachten binnen. Door technische problemen bij de telefooncentrale van de BIOS-groep werden vervoersritten niet altijd juist ingepland. Die problemen zijn inmiddels verholpen.
De BIOS-groep verzorgt sinds 1 juli 2010 het Wmo-vervoer. Aanvankelijk was men erg te spreken over het kwaliteitsniveau. In het laatste kwartaal liet de dienstverlening echter te wensen over. Omdat het beloofde kwaliteitsniveau bij lange na niet werd gehaald, volgden stevige gesprekken tussen de gemeente en de BIOS-groep. Inmiddels is het aantal klachten aanzienlijk gedaald. In de periode februari tot april 2011 werden per week gemiddeld twee klachten ingediend. Een laag aantal, ook gezien de circa 10.000 ritten die de BIOS-groep iedere maand uitvoert.
De BIOS-groep wil haar dienstverlening nog meer verbeteren. Daarom gaan alle chauffeurs en medewerkers van de telefooncentrale deelnemen aan een scholings- en trainingsproject van MEE IJsseloevers. Deze training is gericht op sociale vaardigheden en specifieke kennis om op een correcte en zorgvuldige manier om te kunnen gaan met de doelgroep die gebruikmaakt van het Wmo-vervoer.
Meer weten over het Wmo-vervoer? www.zwolle.nl/wmo.
|