|
Zwolle slibt dicht, de bereikbaarheid van stad en regio staat onder druk. Op woensdagavond 14 november gaan deskundigen het gesprek aan met Zwolse burgers en beleidsmakers, op zoek naar oplossingen. Dat gebeurt tijdens Peper & Zout, de eerste van een reeks 'smaakmakende gesprekken' door VU-Windesheim in café The Living Room.
Asfalt in de Groenste Stad
Ondanks de nieuwe spitsstrook langs de A28, is het elke spits weer raak: files op de snelweg, de afritten en de ringwegen. En dat terwijl Zwolle door het Rijk is aangewezen als scharnierpunt tussen Noord- en West-Nederland. De stad is een knooppunt van verkeersstromen en infrastructuur, maar worstelt ermee. Zwolle is de snelst groeiende stedelijke kern in Nederland. De gemeente overweegt de economische concurrentiepositie te versterken met meer asfalt, en wil tegelijk de Groenste Stad en fietsstad zijn. Waar ligt de balans tussen economisch gewenste bereikbaarheid enerzijds en leefbaarheid en duurzaamheid anderzijds?
Kennis voor de stad
Met Peper & Zout wil Windesheim de inwoners van Zwolle een podium bieden voor gesprekken over actuele Zwolse thema's. Vanuit de verschillende lectoraten levert Windesheim een deskundige bijdrage aan die gesprekken. De organisatie is in handen van VU podium.
Op 14 november begint het gesprek met korte bijdragen van dr. ing. Jan Jurriëns, lector Infrastructuur over de Zwolse bereikbaarheid en van dr. Hans van Weenen, lector Duurzaam Ondernemen over milieu en duurzaamheid. Daarnaast spreekt ing. Syb Tjepkema, senior beleidsadviseur Verkeer en Vervoer bij de gemeente Zwolle, over het gemeentelijke vervoersbeleid. Dr. Jaap Timmer, lector Veiligheid leidt het gesprek.
Gratis
Peper & Zout over de bereikbaarheid van Zwolle begint op woensdag 14 november om 20.00 uur in café The Living Room aan het Gasthuisplein 23. Entree is gratis. Peper & Zout vindt voortaan elke tweede woensdag van de maand plaats.
|
Het kost geld, maar met halfslachtige maatregelen kom je er ook niet.
Qua fietsgebruik mogen we niet klagen; ik meen dat in Zwolle na Groningen het meeste gefietst word. Zwolle heeft nou eenmaal een sterke regiofunctie, en dat trekt veel verkeer aan.